Pilna servisa auto noma – mūsdienu mobilitātes risinājums

Dalīties ar citiem:

Mūsdienās nav jāpērk preces vai pakalpojumus, lai tos lietotu. Tas skar visas dzīves jomas, tostarp mobilitātes risinājumus. Arvien svarīgāka kļūst to lietotāja spēja saprast, vai šķietami vieglais īstermiņa risinājums ilgtermiņā neizmaksā nesamērīgi dārgi. Auto nomas tirgū arvien pārliecinošāk sevi pierāda pilna servisa auto noma “Mobire”, kas ļauj izmantot pakalpojumu izdevīgāk un efektīvāk, stāsta uzņēmuma Mobire Latvija SIA reģionālais vadītājs Jānis Trēziņš.

Pilna servisa ilgtermiņa auto noma kļūst arvien pieprasītāka, to apliecina auto nomas uzņēmuma “Mobire” straujā izaugsme. Uzņēmuma apgrozījums 2023. gadā pieaudzis par 70%, salīdzinot ar 2022. gadu. “Mobire” grupas (Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņēmumos) autoparkā ir vairāk nekā 4100 transportlīdzekļu dažādiem lietošanas mērķiem, no tiem “Mobire Latvija” autoparkā – 640 transportlīdzekļi. Pakalpojumu izmanto gan fiziskas, gan juridiskas personas, kurām pērn kopumā nodoti 308 transportlīdzekļi.

Kas ir pilna servisa auto noma

Pilna servisa auto noma ir ilgtermiņa, ērts risinājums jauna vai mazlietota transportlīdzekļa lietošanai, kas piemērots biznesa klientiem un privātpersonām. Pilna servisa noma salīdzinājumā ar ierasto līzingu ļauj būtiski ietaupīt laiku. Pakalpojums ietver fiksētu mēneša maksu, kurā jau ir iekļauti visi ar transportlīdzekli saistītie servisi, kas parasti auto īpašniekam jāiegādājas atsevišķi.

Nomas periods ir no 12 līdz 60 mēnešiem, kura laikā “Mobire” gādā, lai automašīna vienmēr būtu darba kārtībā un labi uzturēta. Nomas perioda beigās automašīnu iespējams atgriezt, samainīt uz jaunu vai izpirkt.

Izmantojot mobilitātes risinājumus, svarīgi akli nesekot tirgus trendam, piemēram, ņemt automašīnu uz pusgadu vai gadu, bet rūpīgi izvērtēt visas izmaksas un ieguvumus kopumā,” uzsver J. Trēziņš.

J. Trēziņš uzsver, ka īstermiņa risinājumi var radīt salīdzinoši daudz lielāku finansiālo slogu fiziskajai personai vai uzņēmumam, jo auto parasti ir ikdienas galvenais pārvietošanās līdzeklis, kas visdrīzāk būs nepieciešams arī pēc pusgada, gada vai trīs gadiem. “Nomājot spēkratu uz gadu, realitātē tiek samaksāts pusotra gada maksājums. Nevajadzētu sevi mānīt ar šķietami mazākiem maksājumiem, bet veikt aprēķinus ilgtermiņā. Bez auto ikdienā iztikt nevaram. It īpaši, ja visa dzīve nekoncentrējas pilsētas centrā, kur piemērots varētu būt arī sabiedriskais transports.”

Neiztur kritiku arguments, ka jau pēc gada gribēsies automašīnu mainīt pret citu – no transportlīdzekļa psiholoģiski nogurstam aptuveni trīs gados. Tad rodas vēlme pēc pārmaiņām, jo nāk klajā jauni auto modeļi, attīstītās tehnoloģijas un parādās jaunas iespējas. Ņemot vērā gan psiholoģiskos aspektus, gan finansiālo izdevīgumu, var secināt – aptuveni trīs gadi ir piemērotākais automašīnas dzīves cikls,” secina J. Trēziņš, piebilstot, ka to apliecina arī nozares pētījumu dati. Braucot ar vecākām, tehniski nolietotām automašīnām, pierādīsies, ka kopējās izmaksas ir krietni lielākas, jo vairāk līdzekļu jāiegulda remontā un apkopē.

Kāpēc izvēlēties pilna servisa ilgtermiņa nomu

Auto noma “Mobire” piedāvā ilgtermiņa risinājumus dažādām vajadzībām. Pakalpojuma lielākie plusi ir:

 • fiksētas izmaksas tuvākajos gados, līdz ar to paredzami izdevumi un budžeta plānošana;
 • elastīgākas finansiālās saistības. Situācijās, kur finansiālu problēmu dēļ jāatdod līzinga auto, rodas lieli zaudējumi, savukārt nomas auto var atgriezt iznomātājam pirms termiņa, neciešot papildu zaudējumus;
 • profesionāla pieeja un konsultācijas par vēlamo modeli. Ne vienmēr zemākas cenas automašīnas uzturēšanas izmaksas nākotnē ir mazākas nekā dārgākam variantam. “Mobire” speciālisti rūpīgi izvērtē un iesaka racionālāko variantu, ņemot vērā nākotnes ekspluatācijas izmaksas un pat degvielas patēriņu. Līzinga ņēmēji bieži par to neaizdomājas neziņas dēļ. Piemēram, “Mobire” audita rezultāti apliecina, ka viena auto apkopei vajadzīgas aptuveni 30 stundas gadā;
 • laika ietaupījums un operativitāte. “Mobire Latvija” strādā operatīvi, un rekords no pasūtījuma saņemšanas līdz atslēgu nodošanai klientam ir nepilna stunda. Klasiskā līzinga gadījumā nepieciešams vairāk laika, jo nepieciešams nokārtot dažādas formalitātes;
 • pilns pakalpojumu spektrs visā Baltijā. “Mobire” nodrošina visu līgumā paredzēto pakalpojumu sniegšanu jebkurā vietā gan Latvijā, gan visā Baltijā;
 • klientam samazinās administratīvais slogs. Visi ar transportlīdzekļiem saistītie darbi tiek apkopoti vienā, pārskatāmā ikmēneša maksājumā. Tas atvieglo grāmatvedību uzņēmumiem un daudzos gadījumos atbrīvo no nepieciešamības algot atsevišķu darbinieku, piemēram, autoparka tehnisko vadītāju.

Pilna servisa auto noma – izdevīgāk un racionālāk par klasisko līzingu

Lai arī fiziskas personas šobrīd pamatā izvēlas klasisko līzingu, būtu vērts izskatīt arī pilna servisa auto nomas plusus, vērīgāk aprēķinot paredzamās izmaksas, laika ietaupījumu un ērtības ilgākā periodā, piemēram, trīs gadu griezumā.

Daudzi cilvēki dzīvo ar domu: pabraukšu ar šo auto sešus mēnešus un tad domāšu tālāk, bet pēc šī perioda atkal tiek ņemts jauns transportlīdzeklis, jo nepieciešama automašīna. Kopsummā tas var izmaksāt ievērojami dārgāk nekā izvēloties auto nomu uz diviem vai trīs gadiem,” J. Trēziņš aicina arī privātpersonas rūpīgāk plānot savu budžetu.

Summārais operatīvā līzinga piedāvājums sākumā var šķist pievilcīgāks, bet tajā nav iekļūtas automašīnas ekspluatācijas kopējās izmaksas gada griezumā, tostarp apkope, servisa pakalpojumi, apdrošināšana, degviela,” skaidro J. Trēziņš. “Arvien biežāk, individuāli konsultējot privātpersonas, klienti nosliecas par labu ilgtermiņa un pilna servisa auto nomai, jo saprot, ka parastā līzinga gadījumā ikmēneša izdevumi ir ievērojami lielāki.

Operatīvā līzinga gadījumā, beidzoties tā termiņam, auto jāizpērk no bankas. “Šādu sadarbības modeli pēc klienta vēlēšanās piedāvā arī “Mobire”, atrunājot automašīnas cenu pēc nomas perioda beigām. Sarunā ar klientu ir vairāki argumenti, kāpēc to darīt nav vērts, jo tas nav finansiāli izdevīgākais modelis. Izdevīgāka ir lietotā auto nomaiņa pret jaunu,” skaidro J. Trēziņš.

Kā veidojas ikmēneša maksa par pilna servisa auto nomu

Papildus transportlīdzekļa izmantošanas maksai pilna servisa auto nomas ikmēneša maksājumā iekļauta plaša pakalpojumu pakete. Ikmēneša maksājumu par izvēlēto automašīnu vai citu transportlīdzekli veido:

 1. Transportlīdzekļa finansēšana.
 2. Apdrošināšanas (OCTA un KASKO) izmaksas.
 3. Dabīgam nolietojumam pakļauto detaļu maiņa
 4. Papildus riepu komplekts, maiņa un uzglabāšana.
 5. Rezerves auto nodrošināšana.
 6. Citi pakalpojumi.
 7. Administrēšanas izmaksas.

Jāņem vērā, ka ikmēneša maksājumu var ietekmēt atbilstoši vēlmēm, uzņēmuma politikai un budžetam, mainot iekļauto pakalpojumu klāstu.

“Mobire Latvija” dinamiski aug tirgū

Pilna servisa autonomas kā mobilitātes risinājuma izaugsme tirgū beidzamo desmit gadu laikā ir ļoti strauja.  To izvēlas aptuveni 25% gadījumos, salīdzinot ar iepriekšējo tirgus daļu 11% apjomā. Klasiskais banku līzings turpinās pastāvēt arī nākotnē, bet tā tirgus daļa arvien samazināsies,” prognozē J. Trēziņš. 

Šobrīd “Mobire Latvija” ir visstraujāk augošais pilna servisa auto nomas pakalpojumu uzņēmums Baltijā un Latvijā, tā klientu lokā ir daudzas pazīstamas organizācijas un uzņēmumi gan pašvaldības, gan privātā biznesa sektorā, piemēram Austrumu slimnīca, dažādas izglītības iestādes, AS “Jauda”, SIA “Euronics” un “Rīgas namu pārvaldnieks”.

Lasīt vairāk