Baltijas autosacīkstēs 1. posmā uzvara mūsu komandai!

Dalīties ar citiem:

Baltic Touring Car Championship

Mobire zīmola idejas pamatā ir tieksme būt par labākajiem. Tieši šī iemesla dēļ mēs labprāt atbalstām tos, kas ir izcili savā jomā. Šajā gadā viens no mūsu atbalstītajiem projektiem ir Baltijas autosacīkstes –  Baltic Touring Car Championship (BaTCC). Pirmais sezonas posms jau norisinājās no 5. līdz 7. maijam vienā no labākajām Ziemeļeiropas sacīkšu trasēm “Porsche ring” Pērnavā!

Šī sadarbība ir unikāla ar to, ka Mobire atbalstīto autosacīkšu komandu no Latvijas pārstāv Artūrs Šimins. Artūrs ir ne tikai profesionāls autosportists ārpus darba, bet arī AS energofirmas “JAUDA“ valdes loceklis. Uzņēmums ir ilggadējs un lojāls Mobire auto nomas klients.

Uzvara pirmajā posmā

Artūra komanda izcīnīja negaidītu uzvaru pirmajā posmā Pērnavā. Kāpēc tā bija negaidīta, kā aizvadītas sacīkstes, kādi izaicinājumi sagaidīja trasē un kādi plāno ir uz nākamajiem posmiem – Artūrs pastāstīja intervijā.

Artūrs Šimins
Peugeot

Kādas bija ekspektācijas attiecībā uz pirmo posmu?

Uz pirmo posmu devāmies ar nelielām bažām, jo nedēļu pirms sacensībām treniņu laikā tika atklāts motora defekts. To izdevās veiksmīgi novērst, tomēr ar nelielām raizēm devāmies uz pirmo treniņu kārtu pirms sacensību dienā.

Kādas prognozes ir uz otro posmu?

Uz otro posmu jūtamies ļoti komfortabli. Automašīna ir izturējusi pirmās 6 stundu sacensības! Bija tehniskas problēmas ar piekari, ko sacensību laikā spējām ātri novērst un saglabāt līderpozīcijas “TC Overall Baltic Endurance Championship 6 hour” sacensībās Pērnavā, Porsche Ring.

Vai Jūs var saukt par profesionālu auto sportistu?

Esmu ieguvis Latvijas Automobiļu Federācijas apbalvojumu – Autosporta Meistars. Ikdienā var lietot terminu – profesionāls autosportists – tas būs saprotamāk.

Ar ko kopā esat komandā?

Komandā esmu ar komandas biedru Vitalijus Plastininas no Lietuvas. Visos posmos komanda nemainās, ja vien kāds no komandas biedriem nav spējīgs ierasties un kļūst nepieciešama komandas biedra maiņa.

Vai ir kāds interesants fakts par sacīkstēm?

Interesants fakts par šīm sacensībām ir tas, ka ne tikai savos braucienos (saukti par stints, kas ir vidēji 1h garumā) ir jāuzrāda ātri apļa laiki, bet gan jānotur stabils rezultāts visa stint garumā. Ir jābūt stratēģijai, lai taupītu riepas, lai tās nepārkarstu, jāmāk veikli nomainīties braucējiem un jāprot būt gataviem jebkurai situācijai, jo izturības sacensības prasa augstu noturības pakāpi.

Auto fani

Kāpēc Jums patīk autosports?

Jo tas ir – adrenalīns, atmosfēra, socializēšanās, personības ko satiec, un lielisks veids kā pavadīt laiku, lai atbrīvotos no ikdienas steigas.

Nākamie posmi

Līdz pat šī gada septembrim sekos citi sacensību posmi, jo Igaunijā bija tikai iesildīšanās – sezonas atklāšana. Informācija par nākamajiem posmiem un norises laikiem pieejama zemāk. Pilnu informāciju var meklēt batcc.eu mājas lapā.

  1. DeWALT Grand Prix 2023. 9/06/2023 – 11/06/2023 / 9:00. Rīga
  2. Kaunas Grand Prix 2023. 07/07/2023 – 08/07/2023 / 10:00. Kauņa
  3. Parnu Summer Race 2023. 18/08/2023 – 20/08/2023 / 10:00. Pērnava
  4. Riga Grand Finals 2023. 22/09/2023 – 24/09/2023 / 10:00. Rīga

Lasīt vairāk