Ko ņemt vērā, izvēloties hibrīdauto?

Dalīties ar citiem:

Latvijā un citās Eiropas valstīs hibrīdauto kļūst arvien pieprasītāki un iecienītāki. To apliecina arī reģistrēto auto statistika. Hibrīdauto ir dažādas variācijas, un katra no tām izceļas ar savām īpatnībām.

Videi draudzīgi risinājumi kļūst arvien populārāki visā pasaulē, jo īpaši Eiropā. Tas saistāms gan ar globālo vides politiku, gan ar ieviestajiem atbalsta mehānismiem auto finansēšanai. Hibrīdi ir zelta vidusceļš starp automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem un elektroauto.

Kas ir hibrīdauto?

Hibrīda automašīnās vienlaicīgi ir gan iekšdedzes dzinējs, gan elektriskais motors un akumulators, kas uzkrāj enerģiju, tos var sadalīt 4 veidos:

 1. Paralēlas sistēma auto. Šāds hibrīdauto, uzsākot kustību, darbojas tikai ar elektromotora palīdzību (līdz aptuveni 30 km/h), pēc tam darbu pārņem iekšdedzes dzinējs. Tas tiek uzskatīts par populārāko tehnoloģiju. Enerģija tiek uzkrāta, atlaižot akseleratora pedāli un bremzējot.
 2. Vidējā līmeņa hibrīdauto. Šajā gadījumā iekšdedzes dzinējs darbojas visu laiku. Elektromotors tiek aktivizēts tikai tad, kad vajadzīga papildu veiktspēja. Enerģija tiek uzkrāta no bremzēšanas.
 3. Distances pagarināšanas sistēmas hibrīdauto. Šeit galvenajā loma ir elektromotors, bet iekšdedzes dzinējs darbosies kā elektriskā motora ģenerators, to uzlādējot.
 4. Plug-in hibrīdauto. Šādu auto akumulators tiek uzlādēts ar elektrības kabeli. Šo hibrīdauto akumulatora ietilpība ir lielāka nekā pārējiem variantiem, un elektriskais režīms var tikt izmantots arī ātrākiem pārbraucieniem, iekšdedzes dzinēju aktivizējot vien tad, kad akumulators ir tukšs. Šie hibrīdauto veidi sāk kļūt populāri pēdējo dažu gadu laikā, to piedāvā tādi auto ražotāji kā BMW, VW, Opel u.c.

Hibrīdauto iemanto popularitāti

Vietnē iAuto.lv tika publicēts raksts, pēc kura datiem var secināt, ka pieprasījums krasi sāka augt jau 2021. gadā: “Pieprasījums pēc hibrīdauto 2021. gada pirmajā ceturksnī pieaudzis par 213,1% (kopumā pārdotas 777 automašīnas), savukārt automašīnas ar iekšdedzes dzinējiem tiek pirktas ievērojami retāk.

ACEA dati apliecina šo tendenci, salīdzinot 2020. gada un 2021. gada datus. Tā var secināt, ka 2020. gadā Eiropā:

 • Dīzeļdegvielas un benzīna transportlīdzekļu īpatsvars bija 75%.
 • Dažāda veida hibrīdauto un elektroauto īpatsvars sastādīja 22,4%.

Savukārt 2021. gadā statistika bija sekojoša:

 • Dīzeļdegvielas un benzīna transportlīdzekļu īpatsvars bija 59,6%.
 • Dažāda veida hibrīdauto un elektroauto īpatsvars sastādīja 37,6%.

Ņemot vērā izmaiņas nodokļu politikā, atbalsta mehānismos, likumdošanā, kā arī globālu virzīšanos zaļāka dzīvesveida virzienā (atteikšanās no transportlīdzekļu ar iekšdedzes motoru ražošanas), šāda tendence sagaidāma arī turpmāk.

Kā izvēlēties?

 • Izvēlieties braukšanas stilam piemērotāko

Ņemiet vērā atšķirīgos hibrīdauto tehnoloģiju veidus un izvēlēties sev piemērotāko. Piemēram, hibrīdauto ar spraudni ir piemērota opcija, ja automašīnu būs iespējams regulāri uzlādēt, savukārt paralēlās sistēmas hibrīdi lieliski iederas pilsētas satiksmē.

 • Pievērsiet uzmanību bagāžas nodalījuma ietilpībai

Jārēķinās, ka hibrīdu akumulators un tā dzesēšanas sistēma aizņem vietu, tāpēc dažiem modeļiem bagāžas nodalījuma ietilpība ir visai limitēta. Īpaši svarīgs šis aspekts ir mazākiem automobiļiem. Atsevišķiem sedaniem var nebūt nolaižami aizmugurējie sēdekļi, bet hečbekiem un SUV bagāžas nodalījuma pamatne var būt augstāk nekā modelim ar iekšdedzes dzinēju.

plug-in
 • Iepazīstieties ar automašīnu testiem

Gan interneta vidē, gan specializētajos žurnālos iespējams atrast informāciju par auto testiem. Tajos tiek atklātas nianses, kas ražotāju mājaslapās un mārketinga materiālos netiek pieminētas.

 • Veiciet testa braucienu

Testa brauciens ļaus saprast, kāda ir automašīnas gaita, bremzēšana un vadāmība. Izvēlieties automašīnu, balstoties tikai uz savām sajūtām. Pilna servisa auto nomas priekšrocības ir iespēja izvēlēties un izmēģināt dažādus modeļus pirms izvēles.

Kā finansēt hibrīd auto iegādi?

Tāpat kā citu automašīnu iegādei, arī hibrīdu gadījumā iespējamie auto iegādes veidi ir: ir auto līzings, auto kredīts vai pilna servisa auto noma. Mobire auto nomas priekšrocības, salīdzinot ar standarto finanšu līzingu varam lasīt šeit. Galvenās atšķirīgās īpatnības iespēja iegūt auto bez pirmās iemaksas, iekļaujot dažādus servisus, piemēram, auto apkopes, reģistrāciju, apdrošināšanu u.c. Iepazīstieties ar mūsu auto nomas piedāvājumu, kur varēsiet izvēlēties sev tīkamu hibrīdauto.  

Lasīt vairāk