Papildaprīkojuma un citu transportlīdzekļu ilgtermiņa noma

Dalīties ar citiem:

Daudzu gadu laikā ir ievērojami pieaugusi interese par ceļošanu ar personīgo auto un dažādiem vaļaspriekiem, kur nepieciešams specializēts transportlīdzekļa veids. Laika gaitā ceļošana ar savu transportlīdzekli ir kļuvusi ne tikai pieejama, bet arī ērta, pateicoties dažādam auto papildaprīkojumam, piemēram, jumta bagāžniekiem, piekabēm un jumta teltīm. Atsevišķu popularitāti ir ieguvuši dzīvojamie kemperi-piekabes un treileri, kas sniedz gandrīz pilnīgu neatkarību.

Šajā rakstā tiks apskatīts populārākais auto papildaprīkojums, tā ražotāji, un Mobire Latvija tehniskais vadītājs Jānis Grasmanis sniegs ieteikumus, kā izvēlēties piemērotu papildaprīkojumu vai alternatīvu transportlīdzekli ceļojumam un ikdienai.

Ja agrāk treileri un kemperi tika izmantoti retāk un pārsvarā īsiem braucieniem, tagad to popularitāte un pieejamība tirgū ir ievērojami augusi. To apliecina pieaugošā klientu interese par papildu aprīkojumu un kemperiem ilgtermiņa nomā. Cilvēki ir motivēti vairāk ceļot uz tālākiem galamērķiem un būt pēc iespējas neatkarīgiem no viesnīcām un sabiedriskā transporta,” norāda tehniskais vadītājs Jānis Grasmanis.

Kemperi, treileri un dzīvojamās piekabes

Kemperus uz ceļiem vairāk var manīt vasaras mēnešos, taču ar tiem var braukt visu gadu. Diezgan izplatīts ir uzskats, ka ar kemperi var ceļot tikai siltā laikā, taču tas tā nav. Mūsdienu kemperi pārsvarā ir apsildāmi, siltināti un aprīkoti pilnam komfortam, kas ļauj ceļot pat ziemā.

Izvēloties piemērotu kemperi, jāņem vērā pasažieru skaits un vecums. Ja ceļojat ar maziem bērniem, svarīgi, lai tajā būtu bērnam piemērots drošības aprīkojums. Ne mazāk svarīgi, lai kemperī būtu gultasvietas visiem pasažieriem,” vērš uzmanību Jānis.

Pirms ceļojuma ir jāapsver arī jautājums par līdzi ņemamo aprīkojumu un tam nepieciešamo vietu. “Ja esat aktīvi ceļotāji, kuri papildus braukšanai ar kemperi vēlas izbaudīt arī, piemēram, riteņbraukšanu, sērfošanu vai pārgājienu, tad jāņem vērā, lai kemperim ir velosipēdu turētāji vai atbilstošs bagāžas nodalījums un pietiekami vietas gabarīta lietām, piemēram, grilam,” Jānis skaidro, kā izvēlēties piemērotu kemperi ceļojumam.

Kā izlemt, vai izvēlēties dzīvojamo māju vai treileri? Pēc Jāņa Grasmaņa uzskatiem, tas, galvenokārt, ir budžeta un vēlmju jautājums: “Kemperis ir dārgāks, bet ērtāks braukšanai. Mobilo māju jeb dzīvojamo piekabi var iegādāties lētāk, taču jārēķinās, ka manevrēšana pa ceļiem ar piekabi ne vienmēr ir vienkārša un prasa iemaņas pat pieredzējušam autovadītājam. Tajā pašā laikā, ceļojot ar pārvietojamo māju, ir iespēja to atstāt stāvvietā un izbaudīt patīkamus braucienus ar transportlīdzekli bez piekabes, nezaudējot vietu specializētā kempingu stāvvietā.”

Hero camper

Auto papildaprīkojums

Auto papildaprīkojums, kas ir piemērots īsākiem un garākiem ceļojumiem, var ietvert dažādas funkcijas un iekārtas, kas padara braucienu ērtāku, drošāku un ar izklaides iespējām bagātāku. Populārākais auto papildaprīkojums ir:

 • Jumta bagāžnieki,
 • Bagāžas stiprinājumi, 
 • Jumta kastes, 
 • Velosipēdu turētāji, 
 • Laivu turētāji, 
 • Slēpju turētāji, 
 • Bagāžas somas, 
 • Bagāžas kastes, 
 • Stiprinājumi profesionāļiem.

Jānis Grasmanis, Mobire servisa vadītājs, dalās ar ieteikumiem: “Auto papildaprīkojuma izvēle var būt atkarīga no vairākiem faktoriem, ieskaitot jūsu personīgās vajadzības, budžetu un automašīnas modeli. Kā pareizi izvēlēties auto papildaprīkojumu savam auto? Lūk, daži ieteikumi:

 1. Noskaidrojiet savas vajadzības. Pirms ieguldīt jebkādās papildaprīkojuma komponentēs, noskaidrojiet, kādi ir jūsu galvenie mērķi. Vai vēlaties uzlabot komfortu, drošību, veiktspēju vai auto izskatu? Piemēram, ja jums ir nepieciešams vairāk kravas telpas, domājiet par jumta bagāžnieka uzstādīšanu.
 2. Iepazīstieties ar pieejamo aprīkojumu. Izpētiet, kādas iespējas ir pieejamas jūsu automašīnai. Ražotāja piedāvājums un trešo pušu piedāvātie produkti var būt ļoti dažādi. Latvijā zināmi papildaprīkojuma ražotāji ir: THULE, Kamei, Hapro, Skiguard, Mont Blanc, Yakima.
 3. Drošība. Ja izvēlaties drošības uzlabojošu aprīkojumu, piemēram, drošības jostas regulētājus vai bērnu sēdekļus, pārliecinieties, ka tie atbilst noteiktajiem drošības standartiem.
 4. Uzstādīšanas prasības. Pirms iegādājaties jaunu aprīkojumu, noskaidrojiet, vai tas ir piemērots jūsu automašīnai un vai tam ir speciālas uzstādīšanas prasības.
 5. Plānojiet budžetu. Ņemiet vērā ne tikai paša aprīkojuma cenu, bet arī iespējamo uzstādīšanas maksu, ja tā ir nepieciešama.

Visbeidzot, būtiski ir rūpīgi apsvērt, vai papildaprīkojums atbilst jūsu vajadzībām un vai tas palīdzēs uzlabot automašīnas izmantošanas pieredzi. Ieteicams konsultēties ar ražotāja servisa centriem vai kompetentiem speciālistiem, lai izvēlētos vispiemērotākos papildaprīkojuma risinājumus tieši jūsu auto modelim. Šādu iespēju piedāvā arī Mobire pēcpārdošanas komanda.”

Alternatīvi transportlīdzekļi hobijam

Pilna servisa auto noma ir ne tikai gudra alternatīva auto līzingam, tā ir unikāla iespēja pievienot jebkuru papildaprīkojumu un transportlīdzekļa veidu ilgtermiņa nomas līgumam. Mobire Latvija sniedz iespēju ilgtermiņā iznomāt dažādus transportlīdzekļa veidus, piemēram:

 • Ūdens transports. Nodarbojoties ar ūdens sporta veidiem, piemēram, ūdens slēpošanu, makšķerēšanu vai braukšanu ar ūdens motociklu, būs nepieciešams speciāls transportlīdzeklis šiem mērķiem, piemēram, motorlaiva vai ūdens motocikls.
 • Motocikli. Motocikli ir populārs transports gan vaļaspriekam, gan ikdienai kā sezonas pārvietošanās līdzeklis. Ja cilvēkiem patīk braukt pa mežiem, kalniem vai smilšu teritorijām, tad būs piemērots krosa motocikls. Savukārt pārvietošanai pa pilsētu būs piemērots šosejas motocikls. Daļu no mūsu motociklu piedāvājuma var atrast šeit.
 • Velosipēdi. Dažiem velosipēds ir ne tikai ekonomisks un veselīgs pārvietošanās līdzeklis pilsētā, tas var kalpot par iecienītu hobija objektu, piemēram, kalnu velosipēdi, šosejas velosipēdi vai retro stila velosipēdi.
 • Kvadracikli. Tie var būt gan sportiski, paredzēti adrenalīna pilnām braukšanām pa dubļiem, dūņām vai mežiem, gan arī funkcionāli, izmantojami aizraujošai laika pavadīšanai pie dabas vai laukos. Kvadraciklus izmanto arī darbu veikšanai, piemēram, lauksaimniecībā vai meža apsaimniekošanā.
 • Piekabes-dzīvojamie kemperi. Kempings pie dabas ir populārs vaļasprieks. Šajā gadījumā būs nepieciešams specializēts transportlīdzeklis – aprīkotas piekabes, kemperi vai pat off-road piekabes, lai dotos uz tālākām, mazāk apdzīvotām vietām pie dabas un tāliem ceļojuma galamērķiem.

Piedāvājums hobija transporlīdzekļiem ir pieejams šeit vai, sazinoties ar mums, ja jums ir sevišķas vēlmes. Katrs pieprasījums tiek izskatīts individuāli. Ilgtermiņa nomas iespējas ir plašas gan esošiem, gan jauniem klientiem.

Lasīt vairāk