Pirkt vai nomāt auto? Iemesli uzticēt autoparku profesionāļiem.

Dalīties ar citiem:

Pirkt vai nomāt auto?

Uzņēmuma automašīna ir tik izplatīta parādība, ka mēs bieži vien pat neiedomājamies, cik automašīna ir elastīgāks, uzticams un izmaksu ziņā izdevīgākais pārvietošanās veids. Praktiski visi uzņēmumi ir lielākā vai mazākā mērā atkarīgi no transportlīdzekļiem neatkarīgi no tā, vai tas ir saistīts ar preču vai darbinieku/klientu pārvietošanu. Ja lasāt šo rakstu, droši vien arī Jūs esat nonākuši pie secinājuma, ja auto noma kļūst arvien populārāka ne tikai privātpersonu, bet arī uzņēmu vidū. Tomēr aizvien liela skaita automašīnu finansēšana notiek ar auto līzinga palīdzību. Zemāk minēsim galvenos iemeslus, kāpēc uzņēmumi izvēlās automašīnas nomāt, nevis iegādāties līzingā.

1. Pērkot automašīnas, uzņēmumam rodas izdevumu pozīciju

Ja uzņēmums plāno iegādāties automašīnas ar līzinga palīdzību, pirmā iemaksa ir nepieciešama jebkurā gadījumā, kā arī tiek pievienotas visa veida izmaksas, kas saistītas ar aizdevuma apkalpošanu. Taču, pērkot pašas automašīnas par pilnu summu, uzņēmums iesaldē lielu naudas summu, veicot apjomīgu investīciju. Tā vietā racionālāks solis būtu šo naudu investēt uzņēmuma attīstībā un vērtības palielināšanā.

2. Auto nomas uzņēmumi iegādājas automašīnas un pakalpojumus lētāk nekā jūs

Tā kā auto nomas kompānijām ir uzticami ilgtermiņa sadarbības partneri un servisu piegādātāji, kā arī automašīnas tiek iepirktas lielākos apjomos, cenas ir lētākas, nekā iegādājoties automašīnas pa taisno no piegādātāja. Atlaides auto iegādei un servisu lietošanai iegūst arī ilgtermiņa auto nomas klienti.

3. Uzņēmumam piederošās automašīnas saistās ar lielākām izmaksām un laika patēriņu

Uzņēmumam ir daudz izdevumu, kas saistīti ar transportlīdzekļu īpašumtiesību pārvaldīšanu un apsaimniekošanu. Kā arī pārvaldīt autoparku pašu spēkiem ir laikietilpīgi un neracionāli, jo parasti šim nolūkam ir jāalgo atsevišķs darbiniek vai uzņēmējam jātērē vērtīgais laiks, ko varētu veltīt biznesa attīstībai. Uzņēmumu transportlīdzekļiem ir jādomā par auto apdrošināšanu, apdrošināšanas gadījumu apstrādi, atlīdzību pieteikšanu, apkopēm, nodokļu nomaksu, maiņas automašīnu nodrošināšanu dažādās situācijās, riepu maiņu, dilstošo detaļu maiņu utt. Acīmredzami, ka racionālāk būtu uzticēt šo pakalpojumu auto nomas uzņēmumam. Arī uzņēmuma grāmatvedības nodaļa būtu atzinīga saņemt simtu čeku vietā – vienu rēķinu, kurā būtu iekļauti visi ilgtermiņa auto nomas pakalpojumi.

4. Pilna servisa auto noma pasargā no cenu pieauguma

Pilna servisa ilgtermiņa auto nomas pakalpojumam ir noteikts fiksēts ikmēneša maksājums, kas pasargā no cenu pieauguma dažādiem ar transportlīdzekļiem saistītiem pakalpojumiem, kas ir sevišķi aktuāli pie šā brīža dzīves sadārdzinājuma. Tādējādi ilgtermiņa auto noma ir pasargāta pret inflāciju un ļauj vieglāk plānot budžetu, jo visi maksājumi par auto uzturēšanu ir iekļauti vienā rēķinā katru mēnesi.

5. Nomas transportlīdzekli ir iespējams atgriezt auto nomas perioda vidū

Jauns auto, izripojot no salona, ​​zaudē ievērojamu daļu no tā cenas, tāpēc nav īsti prātīgi mēģināt jauno automašīnu pārdot kā lietotu, ja izrādīsies, ka izvēlētais spēkrats kādu iemeslu dēļ nav īsti piemērots jūsu prasībām. Ilgtermiņa auto nomas gadījumā klientam ir elastīgas atgriešanas iespējas nomas perioda vidū. Nepatīk, neapmierina automašīna? Vienkārši nomainiet to vai atgrieziet.

auto noma

6. Operatīvie izdevumi pret saistībām

Uzņēmumam automašīnu iegādei paņemtais kredīts ir ilgtermiņa saistības, kas tiek atspoguļotas izdevumos. Auto nomas maksājumi ir saimnieciskās darbības izdevumi, kas neietekmē uzņēmuma kredītspēju.

4 iemesli, lai autoparka pārvaldību nodotu profesionāļiem

Daudzi uzņēmumi laiku pa laikam saskaras ar jautājumu, vai un kādus pakalpojumus vajadzētu izmantot no ārpakalpojumu sniedzējiem, lai saglabātu fokusu uz biznesa pamatdarbību. Autoparka vadība ir viens no pakalpojumiem, kas ar pārliecību būtu jāuztic speciālistiem.

  1. Tiek samazinātas izmaksas. Pirmkārt, uzņēmumam nav jāalgo atsevišķs darbinieks, kas apkalpo transportlīdzekļus. Otrkārt, automašīnu iegāde līzingā ne vienmēr ir lētāka. Auto nomas uzņēmumiem ir lielāka pirktspēja nekā citas nozares uzņēmumiem. Līdz ar to kā ilgtermiņa sadarbības partneriem un specializētiem auto nomas uzņēmumiem, mums tiek piedāvātas izdevīgākas cenas un dažādas atlaides. Auto nomas uzņēmumi zina, kā rentablāk pārvaldīt autoparku.
  2. Izmaksas ir fiksētas. Degvielas uzpilde, riepu maiņa, apkope, remonts – jo vairāk automašīnu, jo vairāk dokumentu, kas saistīti ar automašīnas izdevumiem. Pārskata iegūšana par izmaksām un to plānošana nākotnē var būt diezgan sarežģīta. Mobire ilgtermiņa noma aptver visus pakalpojumus vienā rēķinā, ko piestāda klientam ik mēnesi. Tas sniedz skaidrāku pārskatu par autoparka izmaksām un atvieglo budžeta plānošanu nākotnē.
  3. Koncentrējieties uz pamatdarbību. Jo vairāk jūs spēsiet koncentrēties uz savu darbu, jo produktīvāks tas būs. Tas, ka nav jārisina problēmas un citus jautājumus, kas saistīti ar autoparka pārvaldību, samazina stresu darbā un sniedz vairāk laika, ko  ieguldīt uzņēmuma attīstībā. Auto nomas uzņēmumi ir uzticami sadarbības partneri, kas jebkurā situācijās atrod ātru un efektīvu risinājumu (piemēram, maiņas auto), lai darbs varētu turpināties raiti.
  4. Autoparks tiek profesionāli apkalpots. Mobire auto nomas uzņēmuma komandā ir speciālisti, kuru pamatkompetence ir autoparka vadība. Balstoties uz profesionālo pieredzi, mums ir izstrādātas speciālas autoparku vadības sistēmas, kas veiksmīgi darbojas un sniedz rezultātu resursu optimizācijā. Vienlaicīgi pārvaldot daudzus autoparkus, speciālisti vienmēr spēj agrāk identificēt un novērst iespējamās problēmas un neefektivitāti vai arī no tām izvairīties pavisam. Autoparka vadības servisa klientam nav jāatrod piemēroti risinājumi izmēģinājumu un kļūdu ceļā, bet gan var paļauties uz speciālistu pieredzi un zināšanām.

Katram lēmumam ir nepieciešama situācijas analīze, lai saprastu, kuras iespējas vislabāk atbilst uzņēmuma vajadzībām. Autoparka pārvaldības pakalpojumu Mobire iesaka īpaši tiem uzņēmumiem, kuru autoparkā ir vismaz desmit automašīnas. Piedāvājam autoparka vadības pakalpojumu arī iepriekš finansētu vai iegādātu autoparku gadījumā.

Ja vēlēsies, veiksim esošā autoparka auditu un, pamatojoties uz rezultātiem, piedāvāsim iespējamos risinājumus.

Lasīt vairāk