Jānis Spriņģis: Pilna servisa auto noma Mobire – mans labākais šī gada atklājums

Dalīties ar citiem:

Rīdzinieks Jānis Spriņģis, kurš piekrita dalīties pieredzē par sadarbību ar pilna servisa auto nomu Mobire, atzīst, ka šis pakalpojums ir viņa labākais šā gada atklājums saistībā ar transportu un pārvietošanos.

Kā uzzinājāt par auto nomu Mobire?

Par ilgtermiņa auto nomas piedāvātajām iespējām uzzināju dažādu apstākļu sakritības rezultātā – no sadarbības partneriem (uzņēmuma), kura auto parku jau divus gadus pārvalda Mobire speciālisti, kā arī redzēju “Auto ziņas” sižetu portālā TVNET . Man pastāstīja, ka auto iespējams iznomāt ne tikai īsiem pārbaucieniem, bet arī uz ilgāku laiku, un tas ir pat izdevīgāk nekā operatīvais līzings. Nolēmu izpētīt šo iespēju sīkāk.

Kas lika pieņemt lēmumu par labu auto nomai?

Vispirms izpētīju visus pakalpojumus uzņēmuma interneta vietnē www.mobire.lv. Apskatīju gan pakalpojumus, gan cenas un, protams, arī piedāvātos nomas transportlīdzekļus. Noderīgs bija mājaslapā publicētais izmaksu salīdzināšanas piemērs, kurā apskatītas Mobire izmaksas iepretī auto līzinga cenām.  Pēc tam sazvanījos ar auto nomas pārstāvjiem, kuri man visu izskaidroja vēl detalizētāk un precizēja pāris jautājumus, kurus nebiju līdz galam izpratis. Visvairāk mani uzrunāja tas, ka ir iespējams lietot jaunu auto bez pirmās iemaksas (kā tas būtu līzinga gadījumos) vai kādiem depozītiem.

Tad arī pieņēmu lēmumu, šķiroties no līdz šim izmantotā braucamrīka, izvēlēties auto nomas pakalpojumu uz 12 mēnešiem. Šobrīd esmu ļoti apmierināts, un, ja nekas nemainīsies, līgumu nākamgad plānoju pagarināt.

Cik ilgu laiks pagāja no pieteikuma iesniegšanas līdz auto atslēgu saņemšanai?

Cupra

Apstiprinošu atbildi uz savu pieteikumu saņēmu jau nākamajā dienā pēc pieteikuma iesniegšanas, vēl dažas dienas pagāja, līdz kopā ar auto nomas speciālistiem piemeklējām manām un dzīvesbiedres vēlmēm atbilstošu automobili. Tādējādi var teikt, ka nedēļas laikā biju nokārtojis visus dokumentus, izvēlējies auto un saņēmis to lietošanā. Iepriekš man bijusi pieredze ar auto līzinga kompānijām, tāpēc varu apliecināt, ka viss noritēja raiti un ērti.

Uz doto brīdi tiek nomāti Opel Mokka uz SIA “OVP PROF”, ko lieto draudzene, un Cupra Formentor uz SIA “PLECS UN PLĀKSTERIS”, ko lietoju es.

Jūs pieminējāt draudzeni. Tas nozīmē, ka arī citi cilvēki var izmantot auto nomas auto, par kuru līgums noslēgts uz jūsu vārda?

Jā, protams, un tas ir svarīgi, jo šis nomas auto tiks izmantots ikdienā, nevis kādam konkrētam braucienam vai uz atvaļinājuma laiku, tāpēc jau laikus jānoformē atbilstoša pilnvara katram ģimenes loceklim, kas sēdīsies pie šīs automašīnas stūres. Apmierināti esam visi.

Vai jūs ieteiktu pilna servisa auto nomu arī saviem draugiem un kolēģiem?

Šobrīd varu teikt – jā, noteikti. Esmu izbaudījis, cik patīkami ir izmantot automašīnu, ja jādomā tikai par degvielas uzpildīšanu. Tā kā izvēlējos nomāt jaunu auto, nav bijusi vajadzīga tehniskā apkope, tomēr jau paguvu bez papildu maksas nomainīt un nodot uzglabāšanā ziemas riepas. Nekādu rindu, nervozēšanas, raižu par maiņas riepu glabāšanu.

Novērtēju arī to, ka fiksētajā nomas maksā iekļauti visi papildu maksājumi saistībā ar auto izmantošanu, piemēram, OCTA un KASKO apdrošināšana, nodokļi. Visi zinām, ka šobrīd ir tendence pieaugt dažādu preču un pakalpojumu cenām, bet par nomas auto sirds mierīga – šīs izmaksas nemainīsies līdz līguma termiņa beigām, tātad visus divpadsmit mēnešus.

Lasīt vairāk