Ilgtermiņa un īstermiņa auto noma

Dalīties ar citiem:

Ilgtermiņa un īstermiņa auto noma

Daudziem ar vārdiem auto noma vispirms saistās iespēja lietot automašīnu uz salīdzinoši īsu laika periodu, dodoties atvaļinājumā, ceļojumā vai komandējumā uz dažām dienām vai nedēļām. Tomēr ikdienas braucieniem daudz vairāk priekšrocību ir ilgtermiņa auto nomai, jo īpaši, ja tā ietver pilnu servisu – pilnībā segtas apdrošināšanas izmaksas, tehnisko apkopi un citus auto lietotājam ierastus maksājumus.

Kā atšķiras īstermiņa un ilgtermiņa auto noma

Īstermiņa auto nomai ir vairāki varianti – var iznomāt automašīnu uz vairākām dienām vai nedēļām, lai, piemēram, apceļotu Latviju vai Eiropu, dotos konkrētos braucienos uz noteiktu laika periodu, bet būtībā arī kolektīvā braukšana, izmantojot automašīnu īsiem braucieniem vienas pilsētas robežās, ir mūsdienīga un arvien populārāka izvēles iespēja. Ja ikdienā automašīna nav nepieciešama, jo visi vajadzīgie galamērķi ērti sasniedzami kājām vai, izmantojot sabiedrisko transportu, īstermiņa noma varētu būt piemērotākā opcija.

RAV4_mobire

Ilgtermiņa auto noma ir cenu, nosacījumu un apkalpošanas ziņā izdevīgāka izvēle, ja auto pastāvīgi nepieciešams ikdienā privātām vai uzņēmuma vajadzībām. Uzņēmums Mobire piedāvā pilna servisa auto nomas pakalpojumu privātpersonām un korporatīviem klientiem uz termiņu no 12 līdz 60 mēnešiem visās Baltijas valstīs.

Kopīgais abiem nomas veidiem, kas varētu būt svarīgs tieši korporatīvajiem klientiem, ir tas, ka ne īstermiņa, ne ilgtermiņa auto noma neietekmē uzņēmuma kredītportfeli – noma  tikai viens no uzņēmuma apmaksātajiem pakalpojumiem.

Pilna servisa noma – ekonomiskāka

Pretēji populāram uzskatam par auto nomu, automobiļu noma ilgtermiņā ir rentablāks risinājums nekā īstermiņa izīrēšana. Mobire piedāvā nomas likmes un pakalpojumu pakas, kas ilgtermiņa izīrēšanu arī padara pieejamāku nekā automašīnas iegāde operatīvajā finanšu līzingā vai auto kredīts.

Salīdzinot ilgtermiņa nomu un operatīvo līzingu, izrādās, ka noma izmaksā aptuveni 10% lētāk nekā tāda paša spēkrata līzings, jo fiksētajā nomas maksājumā jau ir iekļautas dažādas papildu izmaksas, tostarp apdrošināšana un tehniskā apkope, riepu maiņa un uzglabāšana, kamēr līzinga gadījumā šīs izmaksas nāksies segt auto lietotājam pašam.

Kā papildu ieguvumus no sadarbības ar Mobire jāmin iespēja uzticēt šim pakalpojumu sniedzējam korporatīvā autoparka pārvaldību, kas ļauj nealgot īpašu darbinieku šī uzdevuma veikšanai. Tāpat uzņēmums piedāvā atpirkt klientu iepriekš lietotos transportlīdzekļus.

Ļauj ietaupīt vairāk laika

Ilgtermiņa noma ļauj vadīt automašīnu tik ilgi, cik vien vēlaties, neuztraucoties par auto lietotājam ierastajām ikdienas raizēm. Pirmkārt un galvenokārt, varēsiet ietaupīt laiku, kas tiktu veltīts regulārajai apkopei, remontam un citiem ar auto lietošanu saistītajiem darbiem un pienākumiem. Tāpat ikviena auto lietotāja uzmanību un laiku prasa nepieciešamība sekot līdzi dažādu maksājumu termiņiem.

Auto noma_peugeot

Ilgtermiņa nomas gadījumā visi ar auto izmantošanu saistītie izdevumi tiek iekļauti vienā fiksētā, līgumā minētā summā un sadalīti vienādos ikmēneša maksājumos uz visu tā darbības periodu. Tādējādi auto nomnieku neietekmē, piemēram, apdrošināšanas cenu vai nodokļu likmju izmaiņas. Ērts pakalpojums ir arī rezerves automašīnas nodrošināšana, ja noticis negadījums vai nomas auto vajadzīgs remonts.

Beidzoties ilgtermiņa auto nomas līguma termiņam, iespējams noslēgt jaunu līgumu un izvēlēties citu, pilnīgi jaunu transportlīdzekli nākamajam periodam vai arī atpirkt iepriekš lietoto spēkratu ar izdevīgiem nosacījumiem. Auto nomas pārstāvji gan atzīst, ja daudzi labprātāk izvēlas tieši jauna auto iegūšanu lietošanā, nevis atpirkšanas opciju. Ja klientam rodas šāda nepieciešamība, nomas līgumu iespējams beigt arī pirms termiņa, iepriekš par to informējot vismaz vienu mēnesi iepriekš.

Lasīt vairāk