Pilna servisa auto noma – uzņēmuma resursu optimizācija

Dalīties ar citiem:

Ar mērķi nodrošināt kvalitatīvus un lietošanai ērtus pilna servisa autonomas pakalpojumus privātpersonām un uzņēmumiem, Mobire uzņēmums jau vairāk nekā 20 gadus darbojas Igaunijā un vairākus gadus aktīvi darbojas arī Latvijā un Lietuvā.

Ambiciozi plāni

Mobire mērķis ir kļūt par iekārojamāko pilna servisa ilgtermiņa auto nomas uzņēmumu visā Baltijā, ko sekmēs sadarbības ar finanšu pakalpojumu sniedzēju Inbank, kas 2020. gada nogalē kļuva par tā lielāko akcionāru. Nepilna gada laikā pēc sadarbības uzsākšanas Mobire sasniedza 63% izaugsmi Latvijā un 65% tirgus daļas kāpumu – Lietuvā.

Uzņēmuma stratēģijas pamatā ir fiksētas atlīdzības modelis par auto nomas, tehniskās apkopes un citiem ar transportlīdzekļa izmantošanu saistītiem pakalpojumiem, tostarp apdrošināšanas maksājumiem un nodokļiem. Izmantojot Mobire pilna servisa auto nomu, klientam pašam jārūpējas tikai par degvielas uzpildīšanu, jo arī Mobire tehniskais atbalsts un rezerves auto pieejami 24 stundas diennaktī.

Plaša transportlīdzekļu izvēle

Ņemot vērā, ka Mobire beidzamo 5 gadu laikā dubultojis autoparku un šobrīd tā rīcībā ir vairāk nekā 3000 transportlīdzekļu, piemērotu automašīnu var izvēlēties praktiski jebkurš klients – gan privātpersona, gan uzņēmums, tostarp kravas pārvadāšanai. Mobire auto noma piedāvā dažāda veida virsbūves, komplektācijas un izmantošanas mērķa automašīnas. Piemēram:

 • hečbekus;
 • universāļus;
 • sedanus;
 • kravas un apvidus auto.

Mobire Grupa sadarbojas ar visiem auto ražotājiem, piedāvājot iespēju klientam izvēlēties automašīnas īsākā termiņā un ar labākiem nosacījumiem. Mobire auto nomas piedāvājumā ir tādas populāras markas kā Dacia, Peugeot, Toyota, Volkswagen, Škoda. Ilgtermiņa auto nomas periods ir no 12 līdz 60 mēnešiem.

Ko ietver nomas maksājums

Ilgtermiņa auto nomas pakalpojums ietver pakalpojumu klāstu, par kuru klientam tiek izrakstīts rēķins uz visu auto nomas periodu. Auto nomas maksa tiek fiksēta visam līgumam, kas nozīmē, ka katru mēnesi visa līguma periodā tiks izrakstīts rēķins par vienādu summu. Auto nomas maksājumu veido:

 • transportlīdzekļa nomas maksa (63% no kopējās summas);
 • OCTA un KASKO apdrošināšana (14%);
 • papildu riepas un to nomaiņa un uzglabāšana (9%);
 • apkope (5%);
 • palīgmateriāli (4%);
 • rezerves automašīna (2%) ;
 • citi pakalpojumi (2%).

Salīdzinot līdzvērtīgus pilna servisa auto nomas un operatīvā līzinga līgumus, var secināt, ka nomas gadījumā klients var ietaupīt aptuveni 10% no kopējās summas. Ja jauna vai mazlietota transportlīdzekļa nomu izvēlas biznesa klients, kā papildu ieguvums vērtējams līdzekļu ekonomija darbinieku algām autoparka uzturēšanai kārtībā.

Būtiskākais ieguvums biznesa klientam ir autoparka papildināšana un autotransporta lietošana bez ietekmes uz uzņēmuma kredītportfeli, jo ilgtermiņa auto noma netiek atspoguļota kā kredītsaistības bilancē.

Auto nomas automašīnu iespējams atdot atpakaļ pirms līguma termiņa beigām. Atgriešanas politika tiek tiek atrunāta ar katru klientu individuāli un saskaņā ar auto nomas līgumu.

Laika ietaupījums ar Mobire

Izmantojot Mobire ilgtermiņa auto nomas pakalpojumu paketi, ikviens klients var ievērojami ietaupīt ne tikai finanšu līdzekļus, bet arī laiku. Laiks mūsdienās ir vērtīgākais resurss, jo īpaši uzņēmējiem. Uzņēmējs brīvo laiku varēs ieguldīt sava biznesa attīstībai nevis rūpēm par automašīnu (apkopēm, apdrošināšanu, sezonas riepu maiņu u.c.). Gadījumā, ja rodas nepieciešamība pēc maiņas automašīnas, Mobire to nodrošinās 100% gadījumos.

Uzņēmumiem gan laiku, gan līdzekļus palīdz ietaupīt autoparka pārvaldības pakalpojums. Šis pakalpojums ir piemērots uzņēmumiem, kuru rīcībā ir vairāk nekā desmit transportlīdzekļi, neskatoties uz to, kādi finanšu uzņēmi tos finansē. Ja autoparkā ir mazāk par 10 automašīnām, Mobire eksperti iesaka izvēlēties pilna servisa auto nomas pakalpojumu.

Lasīt vairāk